АНКЕТА ФОРУМ СПОРТ НА ЖИВО ЧАТ РЕЗУЛТАТИ НА ЖИВО ЗА КОНТАКТИ

НАЧАЛО 12:48
« Обратно
Вземи в gLOG
Възроденият Ливърпул тресна шампиона Челси, Торес герой с два гола
Ливърпул тотално надигра Челси през първата част на дербито между двата тима и така си осигури успех с 2:0. И двата гола реализира голмайсторът на домакините Фернандо Торес в 11-ата и 45-ата минути, като изпълненията му и при двете попадения бяха от световна класа. През второто полувреме и вратарят на мърсисайдци Хосе Мануел Рейна показа висока класа при удари на Флоран Малуда и Анелка, за да осигури победата на своя тим. Победата на домакините направи битката за първото място в Англия много интересна, след като съкрати преднината на Челси пред Манчестър Юнайтед само на две точки. Ливърпул пък доказа възхода си и вече е само на три точки от четвъртото място, въпреки че преди по-малко от месец бе в зоната на изпадащите.

Торес откри резултата в 11-ата минута, след като получи отличен диагонален пас от Дирк Каут и с премерен удар матира Чех. В 45-ата минута той удвои преднината на Ливърпул, които тотално надиграваха "сините" от Лондон през първата част. Раул Мейрелеш открадна топката в средата на терена и пусна пас към Торес, който с невероятен удар от границата на наказателното поле направи резултата 2:0. Тези два гола преднина бяха абсолютно справедлива награда за отличната игра на мърсисайдци през това първо полувреме. Домакините тотално обезличиха противника си в центъра на терена и не му дадоха да направи нито една качествена атака пред вратата на Пепе Рейна преди почивката.

На полувремето мениджърът на Челси Карло Анчелоти усети накъде вървят нещата и включи в игра най-опасния си футболист - Дидие Дрогба на мястото на Саломон Калу. Това почти мигновено даде резултат и африканецът започна да тормози отбраната на гостите и да създава опасни положения пред Рейна.

Испанският страж обаче демонстрира класа и отрази два чисти гола, като в първия случай изби с тяло удар на Малуда от непосредствена близост, а в края на мача отклони в горната греда далечен изстрел на Никола Анелка. Челси бе много по-активният отбор през второто полувреме и търсеше повече гола, като включилите се в игра Жозе Босингва и Даниел Стъридж определено разнообразиха атаките на лондончани.

Въпреки това Ливърпул удържа преднината си и на свой ред създаде изключително чиста възможност да направи победата си класическа. Ударът на Дирк Каут от десетина метра бе избит с мъка от Петер Чех в корнер. В даденото от съдията продължение Макси Родригес можеше също да вкара, след като бе изведен от Давид Н'го сам срещу вратаря, но реши да симулира за дузпа и пропусна ситуацията.

Това бе трети пореден успех за Ливърпул в Премиър лийг и четвърти в рамките на две седмици във всички турнири, който изкачи тима на равни точки с шестия в класирането Болтън и в същото време скъси преднината на Челси на върха само на две точки.